Przeglądy i instrukcje instalacji Cabletron Systems Mrxi

Cabletron Systems Mrxi to przegląd i instalacja sprzętu sieciowego. Przegląd obejmuje wykonanie wszelkich czynności wymaganych do utrzymania wydajności sieci, w tym przegląd istniejących konfiguracji, testowanie i naprawianie problemów z działaniem sprzętu i aplikacji. Instrukcja instalacji obejmuje wszystkie czynności konieczne do poprawnego zainstalowania i uruchomienia sprzętu i oprogramowania, w tym instalację oprogramowania i aplikacji, konfigurację urządzeń sieciowych i kontrolę dostępu do systemu. Przegląd i instalacja Cabletron Systems Mrxi zapewniają wydajną sieć i wysoką jakość działania.

Ostatnia aktualizacja: Przeglądy i instrukcje instalacji Cabletron Systems Mrxi

Spis treści:

 • Obowiązkowy przegląd instalacji elektrycznych – na czym polega?
 • Co jaki czas trzeba wykonywać przegląd instalacji elektrycznej?
 • Jak wygląda kontrola instalacji elektrycznej?
 • Czy jest obowiązek przeglądu instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym?
 • Konsekwencje niewykonania przeglądu instalacji elektrycznej

Obowiązkowy przegląd instalacji elektrycznych – na czym polega?

Aby mieć pewność, że instalacja elektryczna działa w sposób prawidłowy, niezbędne jest regularne kontrolowanie jej stanu technicznego. W tym celu wykonuje się specjalistyczne przeglądy instalacji elektrycznych, które nie tylko zapewniają sprawność użytkowania urządzeń technicznych, lecz także są gwarancją zapewnienia bezpieczeństwa pod względem zagrożeń pożarowych. Obowiązek okresowej kontroli instalacji elektrycznych wynika z przepisów prawa. Takie wymogi stawia artykuł 62 ustawy Prawo Budowlane z dnia 07. 07. 1994 r.

Obowiązkowy przegląd instalacji elektrycznych powinien obejmować:

 • oględziny widocznych części przewodów elektrycznych;
 • pomiary kontrolne;
 • próby eksploatacyjne;
 • sprawdzenie ciągłości przewodów ochrony przeciwpożarowej.
 • Specjalistyczne przeglądy instalacji elektrycznej powinny być realizowane przynajmniej co 5 lat. Fot. 123RF. com

  Co jaki czas trzeba wykonywać przegląd instalacji elektrycznej?

  Zgodnie z ustawą Prawo budowlane, przeglądy instalacji elektrycznej powinny być wykonywane co najmniej raz na pięć lat. W ramach takiej kontroli powinna być zweryfikowana sprawność stanu połączeń, zabezpieczeń i środków ochrony przed porażeniami, odporność izolacji przewodów, a także uziemień instalacji oraz aparatów.

  Warto jednak zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeglądy instalacji elektrycznej wykonywać częściej. Jest to szczególnie zalecane w budynkach, gdzie instalacja jest stara. Ponadto potrzeba dodatkowego sprawdzenia instalacji elektrycznej może zajść w przypadku wystąpienia niespodziewanych zdarzeń pogodowych (do takich zjawisk zalicza się m. in. powodzie czy wichury). W takiej sytuacji kontrola powinna być wykonana zaraz po ustąpieniu niekorzystnych warunków pogodowych.

  Przeczytaj również: Kontrola deklaracji CEEB i domu. Czy możesz odmówić wpuszczenia urzędnika?

  Urzędnicy będą kontrolować domy. Możesz ich nie wpuścić? Fot. com

  Jak wygląda kontrola instalacji elektrycznej?

  Taka kontrola nie zajmuje dużo czasu. Komu zlecić wykonanie przeglądu instalacji elektrycznej w domu? Kontrola musi być wykonana przez fachowców posiadających uprawnienia budowlane. Muszą też posiadać specjalną kwalifikację typu D, która umożliwia sprawowanie dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych. Nadawane uprawnienia są weryfikowane co 5 lat, aby przegląd instalacji elektrycznej mógł przebiegać bezpiecznie dla obu stron.

  Kontrolę instalacji elektrycznej można podzielić na dwa główne etapy.

  1. Oględziny – specjalista sprawdza, czy zainstalowane urządzenia spełniają normy bezpieczeństwa i nie posiadają widocznych uszkodzeń. Sprawdza się również stan ochrony przed porażeniem prądem oraz obecność elementów, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru. Aby tego dokonać, elektryk musi wyłączyć zasilanie.
  2. Próby i pomiary – przy użyciu specjalistycznej aparatury pomiarowej specjalista bada, czy instalacja nie zagraża mieszkańcom. Dzięki temu można mieć pewność, że instalacja elektryczna działa w odpowiedni sposób i jest bezpieczna, a w przypadku wykrycia problemów z jej działaniem szybko można im zaradzić.

  Warto zaznaczyć, że przegląd musi zostać potwierdzony protokołem odbioru instalacji elektrycznej. Tego typu dokumentu nie da się uzyskać bez uprawnionego elektryka. Taki protokół powinien zawierać konkretne informacje, a mianowicie:

 • datę i miejsce jego sporządzenia;
 • pieczątkę firmy dokonującej przeglądu;
 • dane osoby wypełniającej protokół;
 • dane odbiorcy;
 • dane nieruchomości, w której dokonano przeglądu;
 • podpis elektryka oraz użytkownika.
 • Ponadto w protokole odbioru instalacji elektrycznej zamieszczone są dane dotyczące stanu budynku oraz wyników kontroli (m. zabezpieczenia topikowe, parametry przyłącza, liczniki energii elektrycznej, dane dotyczące założonych plomb oraz opis ewentualnych usterek z terminem ich usunięcia). Warto również pamiętać, że taki dokument upoważnia do starania się o wypłatę ubezpieczenia w przypadku wystąpienia zniszczeń spowodowanych niesprawną instalacją elektryczną.

  Przegląd instalacji elektrycznej zaczyna się od oględzin zewnętrznych przewodów elektrycznych, izolatorów oraz sposobu ich zamontowania. com

  Czy jest obowiązek przeglądu instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym?

  Zgodnie z polskim prawem budowlanym każdy właściciel lub zarządza domu jednorodzinnego, także powinien kontrolować swoje instalacje elektryczne przynajmniej raz na pięć lat. Okresowe przeglądy i pomiary są niezwykle ważne nie tylko ze względu na możliwość wczesnego wykrycia i usunięcia potencjalnych usterek instalacji elektrycznej, ale również z uwagi na ewentualność wystąpienia zagrożenia pożarowego oraz ryzyko porażenia prądem.

  Jakie są zagrożenia wynikające z zaniedbania wykonywania przeglądów instalacji elektrycznych w domu?

  Brak protokołu potwierdzającego przeprowadzenie przeglądu instalacji elektrycznej wiąże się z adekwatną karą. Za niedopatrzenie obowiązku kontroli grozi grzywna do 5 tys. złotych, a nawet odpowiedzialność karna, jeśli ktoś ucierpi w wyniku wypadku. Ponadto brak przeglądu instalacji elektrycznej może również wywołać problemy z ubezpieczycielem.  W przypadku wystąpienia jakichkolwiek szkód związanym z nieprawidłowym działaniem instalacji będzie to wiązać się z niewypłaceniem odszkodowania.

  W związku z powyższym, zakładając, że okresowy przegląd instalacji elektrycznej kosztuje kilkaset złotych, nie warto ryzykować otrzymaniem takiej kary. pl/artykuly/artykuly/kociol-elektryczny-do-centralnego-ogrzewania-jak-dziala-ile-kosztuje-jaki-wybrac-poradnik-5-11602" target="_blank" rel="noopener">Kocioł elektryczny do centralnego ogrzewania - jak działa, ile kosztuje, jaki wybrać? [PORADNIK]

  Kotły elektryczne są doskonałą alternatywą dla innego rodzaju urządzeń centralnego ogrzewania, takich jak kotły gazowe, kotły węglowe czy kotły olejowe. com

  Domowa apteczka może uratować życie. Jak ją skompletować? na INTERIA. TV.

  FIREWISE - Obszar Działania

  Świadczymy usługi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zabezpieczeń przeciwpożarowych na terenie województw:

  • Dolnośląskie – Wrocław, Jelenia Góra, Legnica, Jawor, Lublin, Zgorzelec, Głogów, Polkowice
  • Lubuskie – Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Świebodzin, Nowa Sól, Żagań, Żary
  • Kujawsko-pomorskie – Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Włocławek, Inowrocław, Żnin
  • Opolskie – Opole, Nysa, Olesno, Kluczbork, Brzeg, Strzelce Opolskie, Namysłów
  • Wielkopolskie – Poznań, Kalisz, Piła, Gniezno, Laszno, Kalisz, Kępno, Grodzisk Wielkopolski, Krotoszyn
  • Pomorskie – Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Malbork, Tczew
  • Zachodniopomorskie – Szczecin, Koszalin, Świnoujście, Starogard, Kołobrzeg

  Świadczymy usługi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zabezpieczeń przeciwpożarowych. Montujemy, instalujemy, dokonujemy serwisu i konserwacji.

  W razie wszelkich pytań związanych z udzielanymi przez nas usługami prosimy o skontaktowanie się z nami poprzez źródła wskazane na naszej stronie kontaktowej.

  Cabletron SystemsDLE32-MA Instrukcja Użytkownika

  Popularność:

  961 wyświetleniaPrzelicz strony:202 stronyTyp pliku:PDFRozmiar pliku:1. 51 Mb

  Przeglądy i instrukcje instalacji Cabletron Systems Mrxi

  Bezpośredni link do pobrania Przeglądy i instrukcje instalacji Cabletron Systems Mrxi

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Przeglądy i instrukcje instalacji Cabletron Systems Mrxi