Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0

Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0 to dokument, który zawiera szczegółową listę części i instrukcje demontażu wymagane do usunięcia i wymiany części dla urządzenia Bosch 3 601 E13 0. Jest on szczególnie przydatny dla osób, które chcą samodzielnie naprawić urządzenie lub wymienić uszkodzone części. Lista części i instrukcja demontażu zawiera dokładne informacje na temat tego, jak wyciągnąć i zamontować każdą z części. Instrukcje zawierają także informacje na temat narzędzi i akcesoriów potrzebnych do wykonania naprawy. Dokument ten stanowi bardzo przydatny przewodnik dla osób, które chcą samodzielnie naprawiać i wymieniać części w urządzeniu Bosch 3 601 E13 0.

Ostatnia aktualizacja: Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0

Znajdź instrukcje obsługi

Szybka naprawa narzędzi w jakości Bosch


Minimalne czasy przestojów dzięki usłudze naprawy Bosch: odzyskujesz narzędzie w idealnym stanie w ciągu zaledwie kilku dni.

Formularz zgłoszeniowy online

Bosch Support

Znajdź różne opcje kontaktu, aby porozmawiać z pomocą techniczną Bosch:

Infolinia serwisowa i porady aplikacyjne

W przypadku pytań dotyczących zastosowania naszych produktów lub serwisu napraw i części zamiennych.

Dealerzy w pobliżu

Wprowadź kod pocztowy, ulicę lub miasto, aby szybko znaleźć najbliższego dealera Bosch.

Każda marka pralek ma swoje kody błędów, które ukazują się na wyświetlaczu w momencie usterki. Warto je znać, aby odpowiednio reagować na komunikaty naszej pralki. Każdy niesie osobną informację, dzięki której możemy odpowiednio naprawić urządzenie. Poznajmy zatem poszczególne kody błędów w pralce Bosch.


Kod E16 / F16

Ten kod błędu związany jest bezpośrednio z otwartymi drzwiczkami. Oznacza, że blokada drzwiczek nie działa, nie zamyka się. W takim razie pralka nie może rozpocząć programu piorącego. Zwykle wystarczy zamknąć drzwiczki lub delikatnie docisnąć. Jeżeli problem się powtarza to należy wymienić blokadę drzwi na nową. Czasami się zdarza, że zamek elektromagnetyczny rozmagnesował się lub nastąpiło zwarcie w blokadzie. Możesz sprawdzić to używając miernika i sprawdzić, czy ciągłość w obwodzie jest zachowana.

Kod E17 / F17

Takim kodem pralka Bosch informuje, że przekroczono czas pobierania wody. Co to oznacza? Problem może dotyczyć węża dopływowego, pompy lub po prostu elektrozaworu. Należy najpierw sprawdzić zawór wody, czy jest na pewno odkręcony „na maksa”. Za pobór wody w pralce odpowiada elektrozawór umieszczony w górnej części urządzenia, zaraz za wężem dopływowym i pośrednio hydrostat, który mierzy poziom napełnienia bębna. Bardzo często dochodzi do zapchania sitka na wlocie do pralki. Osadza się tam kamień i brud. Spróbuj przeczyścić te okolice.

Hydrostat do pralki Bosch

Kod E18 / F18

W przypadku kodu E18 mamy do czynienia z przekroczonym czasem pracy pompy. Należy wykonać reset pralki i spróbować ponownie ją włączyć. Powtarzający się błąd może być wynikiem większej awarii, np. pompa odpływowa uległa uszkodzeniu albo niepożądany element zablokował wirnik pompy. Często tym objawom towarzyszy zapchany filtr pompy przez chusteczki, spinki, kurz albo wąż odpływowy. Jeżeli za rzadko czyścimy pralkę, niestety musimy liczyć się z odmówieniem posłuszeństwa przez urządzenie. Sprawdź te powyższe elementy, przed przystąpieniem do naprawy pralki. Objawem kodu błędu E18 w pralce Bosch może być problem z zakończeniem cyklu prania.

Kod F22

Kod F22 w pralce Bosch świadczy o usterce czujnika NTC, czyli zwanym czujnikiem temperatury. Znajdziesz go przy grzałce z tyłu pralki. Czujnik przekazuje informację do grzałki odnośnie załączania się. Jeżeli jest uszkodzony, pranie zostanie wykonane w zimnej wodzie. Objawem mogą być niedoprane ubrania i/lub zimne drzwiczki pralki. Jeżeli przyłożysz dłoń do drzwi, a te będą chłodne może to oznaczać, że grzałka nie działa lub uszkodzony czujnik temperatury nie załączył jej. W razie wymieniany czujnika rzadko zdarza się, aby trzeba zakupić całą grzałkę. Sprzedawany jest osobno jako część zamienna do pralki. pl/imgartn/2/900, 900/730-YD-3367, 0, 00175369-czujnik-temperatury-grzalki-do-pralki. jpg" alt="kody bledow w pralce Bosch" width="338" height="306" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20338%20306'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://north. jpg"/>

Czujnik NTC do pralki Bosch

Kod E02

Jest to błąd, który sygnalizuje problem z silnikiem napędowym w pralce. Pralki Bosch wyposażone są w silniki szczotkowe i bezszczotkowe. Problem ten dotyczy tych pierwszych, klasycznych. Na początek sprawdź szczotki węglowe przy silniku, czy nie uległy zużyciu. Przy okazji zobacz, w jakim stanie są szczotko trzymacze. Jeżeli nie widzisz niepokojących zmian to sprawdź silnik w pralce. Wymontuj go i podłącz „na krótko” do gniazdka. Zasilanie jest takie samo, jak większości sprzętów, czyli 230 V. W silnikach napędowych może dojść do uszkodzenia uzwojenia, komutatora lub problem obrotami zauważalny przy wirowaniu pralki.

Jeżeli silnik jest sprawny, ale kod E02 dalej pojawia się na wyświetlaczu pralki to prawdopodobnie moduł sterujący zawinił. Podaje błędny sygnał do silnika.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

bul01 08 Jul 2010 11:33 26531

 • #1Level 9  

  #1

  Witam,
  Posiadam zmywarkę w zabudowie Bosch SD 13J1b i nie wiem jak ściągnąć ściankę obudowy z przodu zmywarki? Gałka meblowa do otwierania już prawie się urwała więc chciałem wymienić na nową, ale nie wiem z której strony się do tego zabrać.
  Szukałem na forum ale nic nie znalazłem na ten temat. Z góry dziękuję za pomoc

 • Helpful post

  #2Andrzej G

  Home appliances specialist  #2

  Jeżeli front meblowy został zamocowany tak jak to producent przewidział to po otwarciu drzwi zmywarki zobaczysz w nich w górnej części po bokach dwa otwory, w których umieszczone sa w zagłębieniu wkręty. Po poluzowaniu ich przeciwnie do ruchu wskazówek zegara odblokują się wypustki zamocowane do płyty frontowej. Następnie należy odchylić płytę zaczynając od góry ponieważ na dole wczepiona jest na specjalnych haczykach. Następnie unosząc ją lekko do góry wyczepiasz haczyki i płyta jest zdemontowana.

Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0

Bezpośredni link do pobrania Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Lista części i instrukcja demontażu Bosch 3 601 E13 0