Licznik odczytów Podręcznik Cisco A9k 8t E

Licznik odczytów Cisco A9K 8T-E jest narzędziem do monitorowania przepływu danych w sieci. Umożliwia szybkie i dokładne określenie ilości danych wysłanych i odebranych przez poszczególne porty sieciowe. Jest to bardzo przydatne, gdy trzeba określić, jaki ruch jest generowany przez określone urządzenie, lub jaki jest poziom ruchu w sieci. Narzędzie jest prosty w użyciu i może wykryć różne typy ruchu, takie jak protokoły internetowe, przepustowość i inne. Jest to bardzo przydatne narzędzie do monitorowania sieci i upewnienia się, że dane są wysyłane i odbierane zgodnie z oczekiwaniami.

Ostatnia aktualizacja: Licznik odczytów Podręcznik Cisco A9k 8t E

Wydawać by się mogło, że prawidłowe odczytanie wodomierza nie powinno wiązać się z wystąpieniem żadnych trudności. Rzeczywistość pokazuje jednak, że problemy z właściwym odczytem licznika wodomierza pojawiają się naprawdę często. O czym warto więc pamiętać, dokonując takiego odczytu? Jakich błędów należy się wystrzegać? Do kogo można zwrócić się o pomoc?

Wodomierz – co każdy powinien o nim wiedzieć?

Wskazanie wodomierza jest podstawą służącą do skutecznego rozliczenia zużycia wody oraz odprowadzenia ścieków w danym okresie rozliczeniowym. Czy każda osoba korzystająca z dostępu do wody powinna podać aktualny stan wskazań wodomierzy? Obowiązek ten dotyczyć będzie użytkowników wodomierzy ogrodowych. Osobami uprawnionymi do dokonywania odczytów stanu wodomierza głównego są pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Oni właśnie zajmują się odczytywaniem wodomierzy głównych lub tych urządzeń, które zainstalowane są przy konkretnych lokalach mieszkalnych bądź użytkowych. W pozostałych przypadkach odczytu licznika wodomierza dokonuje każdy klient samodzielnie, informując o efekcie odczytu właściwe dla miejsca zamieszkania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z dokonanym odczytem zawsze warto pytać specjalistów o poradę lub pomoc. W przedstawionych sytuacjach świetnie sprawdza się powiedzenie: „kto pyta, nie błądzi”.

Prawidłowy odczyt wodomierza

O czym warto pamiętać, dokonując odczytu wodomierza? Warto zwrócić szczególną uwagę głównie na czarne cyfry lub te cyfry, które umieszczone są na czarnym polu. Te powinno się czytać od lewej strony licznika, uwzględniając przy tym także zera. Dokonany w ten sposób odczyt danych wskazywać będzie na zużycie wody w pełnych metrach sześciennych. To zaś będzie podstawą do rozliczenia zużycia wody oraz odprowadzenia ścieków. Podczas odczytywania stanu wodomierza nie podaje się cyfr w kolorze czerwonym, znajdujących się tuż po przecinku. Te bowiem oznaczać będą wartości odpowiadające miejscom dziesiętnym, setnym i tysięcznym. Wartości te nie są potrzebne do dokonania właściwego odczytu licznika wodomierza.

Warto dodać, że oprócz podania stanu licznika wodomierza, konieczne będzie także podanie numeru urządzenia. Zasada ta obowiązuje również wówczas, gdy mowa o odczycie elektronicznego licznika wody. Dobrym i sprawdzonym pomysłem będzie sprawdzanie i zapisywanie stanu wodomierza co miesiąc, a nawet częściej. Ta nieskomplikowana procedura pozwoli na dokonanie łatwego porównania zużycia wody w konkretnych okresach. Może też przyczynić się do tego, by zacząć oszczędzać zużycie wody, generując tym samym coraz większe oszczędności na kosztach eksploatacji tego cennego surowca.

Ponadto warto dodać, że dokonując odczytu stanu wodomierza, należy też pamiętać o tym, by każdorazowo zanotować także datę wykonywania takiego odczytu. W efekcie pozwoli to możliwie jak najdokładniej i szybko rozliczyć koszty zużytej wody użytkowej.

Jak sprawdzić sprawność wodomierza?

Zdarzają się sytuacje, w których może dojść do podejrzanie zbyt dużego zużycia wody. Jeśli coś takiego się wydarzy, a użytkownicy podejrzewają, że zużycie wody jest nieadekwatne do stanu faktycznego, warto sprawdzić sprawność wodomierza. Należy jednak dodać, że przed złożeniem reklamacji dobrze byłoby skontrolować kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto sprawdzić sposób zamontowania licznika. Prawidłową opcją będzie montaż w sposób poziomy, liczydłem do góry, z zachowaniem co najmniej 10 cm prostego odcinka rury z obu stron urządzenia. Istnieje oczywiście kilka modeli wodomierzy, które montuje się w innych pozycjach. Liczba tego rodzaju urządzeń jest jednak doprawdy nieduża.

Zanim zgłosi się reklamację działania wodomierza, warto sprawdzić też termin legalizacji tego urządzenia. Przepisy polskiego prawa określają, że poprawność działania wodomierzy datowana jest przez okres 5 lat od daty ich produkcji. Po 5 latach więc należy przeprowadzić wymianę urządzeń, a tej nie dokonuje się samodzielnie. Przeprowadzają ją osoby do tego uprawnione, zatrudnione w firmach zajmujących się obsługą wodomierzy.

Ponadto istotną kwestią pozostaje również to, czy wodomierz został wyposażony w zawór antyskażeniowy, który powinien się znajdować za urządzeniem. Brak takiego zaworu może być przyczyną nieprawidłowego działania wodomierza, powodując zmianę ciśnień nie tylko w sieci wodociągowej, ale również i w wewnętrznej instalacji.

Dodatkowo przyczyną zbyt dużego zużycia wody mogą być też wszelkiego rodzaju nieszczelności w kranach czy wadliwe spłuczki w toalecie. Z pewnością warto więc na bieżąco lokalizować wszelkiego rodzaju przecieki oraz możliwie szybko je usuwać. Pozwoli to skutecznie ograniczać niepotrzebne zużycie wody oraz szybko przełoży się na to, że rachunki za wodę będą zdecydowanie niższe.

Rozliczenie zaliczek pobranych na zużycie wody

Właściciele i mieszkańcy lokali we wspólnotach mieszkaniowych dobrze wiedzą o tym, że wraz z końcem każdego roku liczyć się należy z otrzymaniem rozliczenia zaliczek pobrany za zużytą wodę. W większości wspólnot tego typu rozliczenie odbywa się nie inaczej, jak na podstawie wodomierzy. Właśnie wówczas więc konieczne jest podanie aktualnego stanu liczników tych urządzeń, by rozliczenie było dokładne i zgodne z prawdą. Mimo tego, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania radiowe, wciąż większość wodomierzy odczytywana jest bezpośrednio. Będąc mieszkańcem lokalu należącego do wspólnoty mieszkaniowej, można liczyć na to, że odczytem stanu licznika wodomierza zajmą się dobrzy zarządy nieruchomości. Niekiedy powierzają oni ten obowiązek służbom technicznym lub zatrudnionemu we wspólnocie personelowi pomocniczemu. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których mieszkańcy muszą dokonać samodzielnego odczytu stanu licznika. Nie warto się tego obawiać – sam proceder bowiem nie jest skomplikowany, o czym pisaliśmy we wcześniejszej części naszego artykułu.

Wodomierze do wody zimnej i ciepłej

Na klatkach schodowych mieszkań zarządzanych przez wspólnotę mieszkaniową bardzo często znaleźć można dwa rodzaje wodomierzy. Jeden służyć będzie do pomiaru zużycia zimnej wody, drugi zaś przeznaczony będzie do pomiaru wody ciepłej. Warto wiedzieć więc, że dla urządzeń do wody zimnej stosuje się obudowy w kolorze niebieskim. Obudowy czerwone zaś przeznaczone będą do pomiaru zużycia wody ciepłej. Opisana sytuacja ma ogromne znaczenie w tych budynkach, w których stosowane są osobne wodomierze do pomiaru wody zimnej oraz ciepłej.

Numer wodomierza ma znaczenie

Czy podczas odczytywania stanu licznika wodomierza konieczne jest podanie numeru urządzenia? Owszem. To bardzo ważna czynność kontrolna, która pozwoli na uniknięcie różnego rodzaju pomyłek. Warto wiedzieć, że numer wodomierza jest ewidencjonowany przez zarządcę łącznie z numerem lokalu mieszkalnego, do którego wodomierz jest podłączony. Dzięki temu z powodzeniem można uniknąć pomyłek w rozliczeniach i niemożliwe staje się zapłacenie za wodę zużytą np. przez sąsiada. Do tego warto dodać, że numery wodomierzy wykorzystywane są również do sprawdzenia daty ważności legalizacji tych urządzeń. Wiele modeli wodomierzy zostało wyposażonych w mosiężne obudowy z wygrawerowanymi na nich numerami ewidencyjnymi. To z pewnością ułatwia sprawne zarządzanie stanem urządzeń, nadzorowane przez osoby ze wspólnoty mieszkaniowej do tego wyznaczone i upoważnione.

Ułatwienia dla mieszkańców wspólnot

W wielu wspólnotach mieszkaniowych funkcjonuje zasada, że odczytów stanu wodomierzy dokonuje zarządca nieruchomości lub osoby przez niego wyznaczone. Zdarzają się jednak też i sytuacje, w których dopuszcza się wykonanie fotografii wodomierza i przesłanie ich do biura zarządcy nieruchomości. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie chciałyby się pomylić podczas samodzielnego odczytu stanu wodomierza. Oczywiście wciąż można dokonywać samodzielnych odczytów stanu licznika tego urządzenia. Ostateczny wybór należeć będzie już do właścicieli lokali mieszkaniowych wchodzących w skład wspólnoty mieszkaniowej.

Słowem podsumowania

Jak prawidłowo odczytać wodomierz? Jak nie popełnić najczęstszych błędów? Z jakiego wsparcia i możliwości można skorzystać podczas samodzielnego dokonywania odczytu? Warto pamiętać, by nie wykonywać tej czynności zbyt szybko, a przez to niedokładnie. Dobrze też systematycznie kontrolować bieżące zużycie wody. Pozwoli to bowiem na uniknięcie sytuacji, w których dokonałoby się wpłaty za zużycie wody nieadekwatne do rzeczywistego. Warto też skorzystać z kilku prostych sposobów na to, by sprawdzić stan sprawności wodomierza przypisanego do naszego lokalu mieszkalnego. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów zawsze można zgłosić się do zarządcy nieruchomości kierującego pracą wspólnoty mieszkaniowej lub zgłosić problem do obsługującego dane miasto przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji. Warto pytać, bo tylko dzięki poszukiwaniu informacji można zdobyć pewność, że wszystko jest pod kontrolą i nie dokona się opłat za zużycie wody, którego w rzeczywistości nie było. Kto pyta, nie błądzi – oto uniwersalna mądrość, z której warto korzystać nie tylko przy odczytywaniu stanu wodomierza!

Włącz e-odczyty w Mój E. ON i na zawsze pożegnaj prognozy!

Znaleziono około 57 wyników dla: odczyt licznika drukarki

 • v-Maintenance - Zdalny odczyt liczników drukarek i kserokopiarek

  v-Maintenance pokaże Ci wszystkie materiały eksploatacyjne Twoich drukarek w jednym widoku, który możesz dowolnie sortować dla wygody i szybkości przeglądania.Zaplanuj wymianę materiałów zanim urządzenie się zatrzyma!Wysyłaj materiały eksploatacyjne na czas!Pobierz...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 14 Sty 2022 18:32Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 13299

 • Poszukiwany program/aplikacja do odczytu stanów licznika drukarek po SNMP

  jeśli pracujesz w domenie to powinno hulać jak dodasz użytkownika w bazie z prawami do odczytu.jeśli chodzi o pozostałe to musisz otworzyć porty są dokładnie 3 które musisz wystawić za firewalla jeśli oczywiście sql jest na innej maszynie, jeżeli na lokalu to w połączeniu wybierasz autoryzacja NT...

  Drukarki, ksero Szukam 09 Paź 2011 17:23Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4536

  Kserokopiarki, drukarki - Program do prowadzenia serwisu

  Ja niezmiennie polecam Asystenta Serwisu.www. as. matech. pl lubtu są zrzuty ekranowe:a tu filmiki:Można pobrać demo.Program tworzony przez firmy kopiarkowe, stale rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje.Magazyn, słowniki, zlecenia, umowy serwisowe, przyjęcia do serwisu, raporty i wydruki...

  30 Lis 2022 08:50Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 3967

  Samsung CLX-3305xx - Reset liczników / wieczny chip

  Ok, w sumie już wiem co i jak i oto moje wnioski i przemyślenia:1. Używając tego sposobu (czyli odczyt eepromu, modyfikacja i zapis), udało mi się tylko skasować liczniki PASA TRANSFEROWEGO, BĘBNA, ROLEK TRANSFEROWYCH, FUSERA. Moim zdaniem tylko te liczniki można skasować.2. Owszem, w eepromie...

  Drukarki, ksero Regeneracja 03 Gru 2014 18:54Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 16467

  Drukarka Okipage 14 - licznik kopii

  WitamCzy jest mozliwość odczytania ile wydruków zrobiła drukarka na danym bębnie, jeśli tak to proszę o podanie jak to się robi.Kasowanie licznika kopii znalazłem ale odczyt nie:cry:Pozdrawiam

  26 Maj 2006 18:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 889

  [Excel] Odczyt danych z plików, odczyt wartości z nazwy plik

  dzieki panowie za odpowiedzi.na chwile obecna widze to tak:- stworzyc przycisk i po jego kliknieciu- wyskakuje opcja "zapisz jako"- drukuje 2x- dodaje do licznika 1, a licznik jest w jakims jednym konkretnym pliku. *. txtstworzyc przycisk potrafie:)akcje do "zapisz jako" zapewne znajde...

  Software serwis 20 Mar 2011 16:24Odpowiedzi: 44 Wyświetleń: 10380

  Brother MFC-9840CDW - nie można zresetować licznika bębna

  W tej drukarce jest tak, że jeżeli pokazuje, że jest jakaś część do wymiany i zostaje ta część wymieniona, to w menu w podpunkcie Machine Info. wyskakuje dodatkowy podpunkt pozwalający wyzerować licznik wymienionej części. Teraz ten podpunkt jednak nie wyskoczył. Nie wiem dlaczego, może jest to związane...

  Drukarki, ksero Początkujący 20 Sie 2012 08:09Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 5337

  Co to za urządzenie używane przez inkasentów odczytujących licznik prądu/gazu?

  Nie wiem, do którego działu dać taki temat, ale od pewnego czasu zainteresowała mnie jedna rzecz.W latach 90. inkasent, który odczytywał liczniki prądu i gazu (inkasent był z dostawcy prądu) miał taki charakterystyczny komputerek i drukarkę termiczną w torbie, którą miał przy sobie, na niej drukował...

  Raspberry Pi i inne SBC 05 Sty 2021 08:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 477

  Odczyt prędkości obrotowej z enkodera?

  Dziękję.Ja posiadam silnik z wbudowanym enkoderem. Więc pomysł z czujnikiem Halla odpada choć prawda to jest super rozwiązanie.Skoro mówisz że to za dużo impulsów to chyba licznik odpada?? Nie można by np. zliczać sygnału co np. 50impuls i dopiero coś kombinować z odczytem prędkości (o to sie głównie...

  Mikrokontrolery 06 Lip 2007 08:38Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6145

  Wysoki rachunek za 1 miesiąc, ekspertyzza licznika nie wykazała nieprawidłowości

  Witam,w domu posiadam ogrzewanie gazowe (duży piec hydroterm). W grudniu korzystałem z termowentylatora (najprostszego z marketu 2000W). Ale pod kontrolą. Nie było możliwości zostawienia np na parę dni. Podłączone mam 2 komputery, drukarkę, router. Jeśli chodzi o ozdoby choinkowe to miałem dwa małe...

  Elektryka Pomiary 07 Mar 2019 20:18Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 2667

  PAFAL 12EA5rn/1 odczyt pomiaru

  Obudowę głowicy mógłbym sobie dodrukować na drukarce 3D, elektronikę doprojektuje we własnym zakresie. Powód do czego mi jest to potrzebne jest prozaiczny. Po prostu potrzebuję ten licznik podłączyć do "Internetu"

  Elektryka Instalacje i Sieci 21 Paź 2021 21:35Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 687

  BROTHER DCP-8085, wadliwy wydruk

  Z tego co pamiętam nie bedąc przy drukarce to odczyt licznika bębna sprawdzamy naciskając: MENU, strzałka w dół aż do MAINTERNACE, potem OK i tam są liczniki, strzałką wybieramy co nas interesuje i OK zatwierdzamy.

  14 Gru 2016 15:07Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 588

  Radix FP40+ - Poszukuję dokumentacji akumulatora, ładowarki i portu DB9

  Faktycznie, drukarki były sprzedawane wraz z Psionami i oprogramowaniem do odczytu liczników wody WODA2000 firmy SoftLink z Kutna. Później przejęła je firma Keram.Niestety, przyznanie się do używania tego oprogramowania firmie Keram powoduje wysłanie żądania do odnowienia licencji na program WODA2000,...

  12 Lut 2018 13:33Odpowiedzi: 25 Wyświetleń: 5289

  Ku pamięci... zapomnianych pamięci, cz. 3.

  Zainspirowany podcastami o historii komputerów (podcast #19 - Magnetofon w służbie informatykiKomputery, nawet wczesne modele z lat 50tych, potrafiły wykonywać obliczenia z niezwykłą prędkością i wydajnością. Wciąż jednak problemem była pamięć. Dostępne formy RAMu mogły pomieścić program,...

  Tematy tygodnia 08 Lut 2023 23:41Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 1353

  Dlaczego komputer wolniej działa? Logi z FRST.

  FRST wykonanyCzy może być raport z HDD Sentiel jeżeli chodzi o dyski?-- Informacje ogólne --Informacje o aplikacji------------------------Zainstalowana Wersja.............. : Hard Disk Sentinel 5. 70Zarejestrowany Dla............... : eleva...

  Pogotowie Antywirusowe 09 Kwi 2021 06:41Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 324

  Uszkodzony dysk twardy w ASUS n76vz

  Dzięki za zainteresowanie.Oczywiście zaraz postaram się to zrobić.Odpowiedź na pytanie które zadałem jest dla mnie ważna ponieważ do końca miesiąca mam gwarancję na ten dysk.Dodano po 48NO udało mi się ściągnąć z problemami hd sentinel i oto jego wynik:-- Informacje ogólne --...

  Laptopy Hardware 18 Kwi 2015 12:00Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1611

  Segate st9500420as - Dysk bardzo wolno chodzi. System zamula i dlugo wczytuje

  Ale jak się tak mocno upierasz to daj screeny (pełne) wszystkich zakładek z HDSRaczej to nic nie zmieni, ale zobaczymy co i jak.Zainstalowana Wersja.............. : Hard Disk Sentinel...

  Komputery Hardware 08 Sty 2015 03:19Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 3783

  "read disk error" - Hitachi HTS545032B9A300

  HALELUJAAAH PANOWIE! :D groźba zamknięcia tematu na forum sprawiła, że w wróciłem do "tematu", ale jak:D hue, hue -_- OK, mam SMART'a z MHDD... udało się;-) (fotki poniżej)----a teraz najważniejsze, nie wiedzieć jakim cudem przy odpalaniu XP, wywaliło błąd ładowanie systemu hmmm,...

  Naprawa nośników i odzysk danych 02 Sie 2014 17:06Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 3189

  Zamulony komputer Windows 7 64bit

  -- Informacje ogólne --Zainstalowana Wersja.............. : Hard Disk Sentinel 4. 71 PROZarejestrowany Dla............... : Wersja niezarejestrowana, proszę zarejestrować.Aktualna Data I Godzina...

  29 Gru 2016 16:24Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4677

  Acer 5552g - Zacinanie się komputera...

  Mimo wszystko wrzuć SMART dysku.Jeśli chcesz jakimś innym programem to nie ma problemu.Dorzucam cały raport z Hard Disk Sentinel. 30 Paź 2015 19:26Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 1008

  Komputer - zawiesza się podczas pracy

  HD Sentinel pokazał takie rzeczy:Informacje systemowe----------------------Wersja Windows................. : Windows 7 Home Premium PersonalTyp CPU & Szybkość #1............. : AMD Athlon(tm) II X2 255 Processor, 3113 MHzTyp CPU & Szybkość...

  18 Lis 2014 02:23Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1572

  Samsung RF710/S05PL - strasznie wolny

  Porobiłem jakieś testy z HD TUNE, ale również nic mi to nie mówi, więc proszę o rzucenie okiem jak macie czas;) i pod nimi również z zakładki SMART pobrany programik.Dodano po 46a tu zakładka SMART nie wiem czy o to dokładnie chodziło;/[syntax=text]-- Informacje...

  06 Lip 2014 14:08Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 4059

  SCX4720FN - Procedura wymiany tonera

  Ze stykami jest wszystko w porządku -bo odczytuje stan chipa, zmienia stan chipa, a po przepisaniu ze starego (używanego) go odczytuje poprawnie, jak również poprawnie odczytuje numer seryjny z chipa(widać na raportach). (Mam już kilka odczytów z chipa - sprawdzałem)Ignorowanie stanu nic nie daje...

  16 Wrz 2015 07:45Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 711

  LCD ze złomu - BL55066 i Arduino, I2C, UART sterowanie z PC + Konkurs

  Witajcie, przedstawię tu od 0 rozpoznanie wyprowadzeń, podłączenie, zaprogramowanie i uruchomienie z Arduino wyświetlacza LCD z elektrośmieci. Omawiany tu wyświetlacz pochodzi z pralki Amica AWSN12DA i posiada sterownik BL55066 do którego nie znalazłem biblioteki, tylko samą notę katalogową.Dodatkowo,...

  Wnętrza urządzeń 17 Sie 2022 23:35Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 3432

  PIC12F1612 ściemniacz pasków LED z pamięcią EEPROM, użycie części ze złomu

  Przedstawię tu spontaniczny projekt który został zrobiony w jeden dzień - dwukanałowy ściemniacz pasków LED oparty na PIC12F1612, zbudowany przy wykorzystaniu części z elektrośmieci. Oprócz PICa mój ściemniacz będzie korzystał z pamięci EEPROM do zapisu stanów jasności - jest to niezbędne, gdyż chcę...

  DIY Konstrukcje 05 Paź 2022 19:50Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2136

  Jaki PLC Simatic zastosować w zamian za S5 U95 w nowo budowanym urządzeniu?

  Poniżej zamieszczam rodzaj wejść i wyjść z PLCZ oględzin s5 wygląda, że 99% wejść i wyjść to DI i DOWejścia do PLC:1. (WE01) Licznik Ścieków Endress Hauser (zliczanie ilości przerabianego ścieku)Urządzenie dokumentuje całkowitą przerobioną ilość wody (analogicznie do licznika przebiegu...

  Automatyka Sterowanie PLC 28 Maj 2016 09:09Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 1746

  Komputer PC - Komputer się zawiesza i nie chce się uruchomić

  Hard Disk Sentinel nie wiem czy o to chodziło ponieważ nie uruchamiałem żadnego testu więc jeżeli to nie o to chodziło to proszę powiedzieć jak go wykonać.Wersja Windows................. : Windows 7 UltimateTyp...

  15 Cze 2015 11:16Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 2832

  Pompka perystaltyczna

  Witam wszystkich,projekt powstał na przełomie marca/kwietnia tego roku w wyniku zapotrzebowania na pompkę perystaltyczną potrzebną przy realizacji pracy magisterskiej. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z elektroniką (nie licząc podłączania diod z rezystorem i prostych zasilaczy na LM7812) a...

  29 Sty 2015 02:50Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 18945

  HP dv6 Pavilion i5-2410M Blue Screen w laptopie

  Zainstalowana Wersja.............. 50 02 Gru 2014 19:01Odpowiedzi: 25 Wyświetleń: 1758

  Kolejny DIY watomierz/miernik energii elektrycznej z RS485

  Mam wrażenie, że każdy elektronik w którymś momencie swojego życia konstruuje zegar i jakaś formę miernika. Czas na mnie z miernikiem. Projekt bazujący na moich wcześniejszych zabawkach używających RS458 - - używa tego samego protokołu komunikacji co reszta zabawek, dzięki temu bramka automatycznie...

  23 Sie 2017 11:36Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 10992

  Samsung CLP-325 -reset chip'a

  Czy po wgraniu pierwszego fiksa nie zmieniałeś nic w drukarce - np. usuwałeś jakieś kontakty w obudowie, wyciągałeś jakiś wtyk z płyty odpowiedzialny za odczyt chipów. Albo zakleiłeś je?Po zainstalowaniu fix-a nie wykonywałem innych czynność, tylko w późniejszym czasie wymieniłem we wszystkich...

  23 Gru 2021 22:32Odpowiedzi: 295 Wyświetleń: 138123

  Centrale i sieci kablowe telefonii stacjonarnej - dyskusja

  Tak przypuszczałem, że jest to coś w rodzaju szafki sygnałowej.W 2:19 minucie filmu jest pokazane urządzenie przez, które przechodzi papierowa taśma w której były robione dziurki. Czy jest to coś w rodzaju dalekopisu. I jakie to ma zastosowanie na tej centrali.Na centrali Pentaconta był...

  Telefony Stacjonarne Użytkowy 06 Lut 2023 17:47Odpowiedzi: 4626 Wyświetleń: 392268

  Maszyna do szybkiego liczenia monet

  Ostatnio zacząłem konstruować dla mojej przyjaciółki, która pracuje w sklepie, maszynę do liczenia monet. Wzorowałem się na tym projekcie Płytka drukowanaNa potrzeby tej konstrukcji wykonałem swoją pierwszą PCB. Zaprojektowałem ją w pakiecie KiCad (open source). Nie tworzyłem wcześniej...

  DIY w budowie 14 Mar 2020 14:21Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2967

  Nietypowy termistor NTC 105k (trialtech), czy jest sens dać dwa równolegle?

  Potwierdziło się co pisałeś. NTC 100k ze swoja tolerancja osiąga wystarczającą dokładność, mimo ze pomiary które wczesnej przeprowadziłem względem tego co pokazuje licznik dały teoretycznie 105k. W urządzeniu nic nie ma do regulacji, jeśli jest z poziomu menu nie jest jawny dostęp do tego. Z drugiej...

  Początkujący Elektronicy 25 Sie 2021 22:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 423

  OKI MC560, RAM, HDD - Pamięć RAM, Dysk, Materiały

  I) Jaka pamięć do drukarki OKI MC560.Podobne modele taki sam pas transferu to:C5600/C5650/C5700/C5750C5800/C5... same tonery do modeli C5850, C5950Parts doCX2033/CX2033MC560/MC560Plus MFPPoniżej załączony plik Parts_CX2033-MC560SeriesRSPL_Rev3. pdf...

  16 Lut 2022 23:21Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 6516

  Programowanie nieznanego EEPROMu

  Nie wiem z jakiej to dokładnie drukarki, ale np Samsung miał pamięć krypto, zmniejszenie bajtów licznika i włożenie takiego chipa do tej samej drukarki skutkowało nadpisaniem wartością starego licznika, który był też w samej drukarce, dopiero inny SN pozwalał na działanie po takim resecie.Wiem...

  Mikrokontrolery Początkujący 22 Mar 2021 21:47Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 654

  opis komunikatów błędów winxp/2003

  Tak jak w temacie, mam nadzieję, że coś pomoże. Komunikaty przekopiowane żywcem z forum sklepu PCProjekt.0. 0x0000 Operacja zakończona pomyślnie.1. 0x0001 Niewłaściwa funkcja.2. 0x0002 System nie odnalazł określonego pliku.3. 0x0003 System nie odnalazł określonej ścieżki.4. 0x0004 Otwarcie...

  09 Sie 2005 17:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6638

  Bandit Info Box, czyli zestaw dodatkowych wskaźników w motocyklu

  -BANDIT INFO BOX-1. WSTĘPOpisywana konstrukcja to zestaw dodatkowych cyfrowych wskaźników które wykonałem do swojego motocykla (Suzuki Bandit 650S K5). Są to wskazania: aktualnego biegu, napięcia w instalacji oraz temperatur: oleju i powietrza (silnik tego motocykla jest chłodzony olejem...

  04 Sie 2019 18:28Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 6072

  Lekko zacinające się gry - co jest nie tak?

  O to ci chodziło?Zainstalowana Wersja.............. 50 PROAktualna...

  Strefa gracza 07 Gru 2014 17:39Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1380

  Programowalny sterownik zupełnie inaczej

  Celem projektu było stworzenie amatorskiego programowalnego sterownika logicznego.Motywacją do stworzenia tego sterownika była potrzeba posiadania uniwersalnego urządzenia pozwalającego w warunkach laboratoryjnych na szybkie przetestowanie różnych algorytmów sterowania przy przebiegach szybkozmiennych....

  21 Cze 2018 22:00Odpowiedzi: 38 Wyświetleń: 11820

  Konica Minolta bizhub c253 - Jak połączyć z komputerem

  Tak jak kolega napisał - gniazdko RJ45 (sieciowe) jak i USB znajdziesz pod zamykaną klapką po prawej stronie maszyny. Kolejny krok to sprawdzenie Twojej sieci pod kątem numeracji adresów IP. W tym celu na komputerze wpisz w wyszukiwanie lub w Uruchom polecenie cmd i otworzy się okienko DOS z linią poleceń...

  12 Sie 2017 14:06Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 11778

  Wyświetlacz 7 segmentowy tunera, uruchomienie z Arduino, rejestr przesuwny

  Pokażę tu jak uruchomić z Arduino czterocyfrowy wyświetlacz 7-segmentowy sterowany poprzez rejestr przesuwny 74HCT164 i cztery tranzystory BC546. Płytka z wyświetlaczem znów będzie odzyskana z elektrośmieci. Będzie to już kolejny temat, w którym uruchamiam wyświetlacz, gdyż omawiałem już krok po...

  10 Paź 2022 14:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1551

  Kyocera FS 9100 serial number

  sorry, że się tak cały czas dopytuję, ale znalazłem podobny temat....... z którego wynika, że w innych Kyockach można zmienić licznik stron bez problemu.Uwierz mi.... zmiana numeru licznika.... a tym bardziej nr. seryjnego... w Kyocerach nie jest mozliwa.... ani z poziomu "zwyklego" serwisu.... a...

  14 Lis 2005 08:21Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 3409

  Ricoh AP3800 (CL7100) Developing - błąd inicjacji TD sensor

  Witam serdecznie kolegów!Mam następujący problem z drukarką Ricoh CL7100. Po wymianie developera drukarka działała bez zarzutu na starym bębnie. Bęben z powodu odprysków wymieniłem na nowy (tylko maintenace kit) i zaczęły się problemy. Na początku wszystko wyglądało normalnie. Po założeniu bębna wykonałem...

  10 Mar 2008 18:05Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1750

  Harmoniczne w pradzie

  Trochę podstaw prawnych i linków do ptroblemuwww. twelvee. com. plwww. ele... artyk/old/7-8-02/zintegrowany. htmPOD... PRAWNE KONIECZNOŚCI REJESTRACJI TEMPERATURY/WILGOTNOŚCI ORAZ KONTROLI JAKOŚCI ENERGIIPODSTAWY PRAWNE KONTROLI JAKOŚCI ENERGII ELEKTRYCZNEJ.W dniu 04. 12. 1997...

  Elektro Maszyny i Urządzenia 13 Sty 2006 12:31Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4783

  Jeszcze raz silnik krokowy

  Nie chcę Cię zbytnio martwić ale postawiłeś dwa raczej sprzeczne założenia dla tego układu. Układ ma być prosty, posiadać jakiś wyświetlacz ale nie może mieć mikroprocesora. Tak się jakoś składa że mikroprocesor drastycznie upraszcza cały układ. Tego co byś chciał nie da zrobić się prosto nie używając...

  Projektowanie Układów 27 Gru 2007 09:25Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1439

  Reset pampersa w epson dx4400.

  Proszę napisz jak przebiega proces resetowania najlepiej krok po krokuProcedura resetu pampersa drukarki dx4400, cx4400, cx5600, cx4300, cx5500. 1°Z programu “scx430055005505 “uruchom file ServiceFT. exe. 3°Z dostępnych opcji wybrać “Waste lnk pad counter “4°W celu odczytu...

  Drukarki, ksero FAQ 07 Cze 2022 17:23Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 27398

  Prosty wykrywacz metali na AT89C2051

  Urządzenie jakie chciałbym dziś zaprezentować jest naprawdę trywialne, jednak być może ktoś na tym skorzysta.Przejdźmy jednak do rzeczy. Schemat układu znajduje się poniżej.Niestety sporządziłem tylko odręczny szkic. T1 i T2 pracują tu w układzie oscylatora. Wymyśliłem ten układ kiedyś,...

  12 Wrz 2012 10:35Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 21234

  300% większe zużycie energii dużo wyższy rachunek - wcześniejsza awaria sieci

  Dziś otrzymałem fakturę VAT od dostawcy energii i... no właśnie.naliczono mi zużycie energii na poziomie 444 kWh w okresie 2 miesięcy.Przedstawię poprzednie zużycia:– za okres 17. 01. 2013 – 11. 04. 2013 (84 dni) – zużycie 190 kWh – średnio ok. 2. 262 kWh dziennie....

  Elektryka Dla Każdego 03 Sty 2014 17:23Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 5778

  Elektrownia fotowoltaiczna on grid

  Zgoda, OSD ma narzędzia i mógłby, ale ustawa ten obowiązek nakłada na prosumenta.Żeby mu się łatwiej żyło. Takie hece od razu zniechęcają mnie i myślę, ze nie tylko mnie. I ustawodawca jest tego świadom. kto powiedział, że ma być łatwo ( nawet jak to możliwe)Ja absolutnie nie mam głowy do terminów...

  Energia Odnawialna 13 Kwi 2021 09:25Odpowiedzi: 1334 Wyświetleń: 196611

  Zaprezentuj własną konstrukcję lub wyślij artykuł i otrzymaj kartę SD 64GB

  Swoją drogą to co się stało z tymi pendrive. Zgłosiłem konstrukcję (drukarkę termiczną), dostałem odpowiedź aby przesłać dane do wysyłki. Od tamtej pory nie dostałem ani pendrive ani żadnej informacji w formie E maila.Czy konstrukcje z tekturową obudową i na stykówce się liczą do karty SD? Ostatnio...

  Artykuły 28 Wrz 2021 19:29Odpowiedzi: 38 Wyświetleń: 10017

  Epson stylus c43ux. Świeci się zielona i czerwona dioda. Nie ma żadnej reakcji.

  Wydaje mi się ze problem leży w odczycie chipa.Spróbuj oczyścić styki i zobacz czy to cośzmieni, piszesz że masz nowe kartridże to powinno momentalnie zadziałąć.Kiedyśś jeszcze słyszałem że ta drukarka ma jakiś licznik, który jak sie przepełni to za chiny ludowe nie bedzie drukować... ale to tylko...

  Początkujący Serwisanci 08 Mar 2005 15:54Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 3172

  Prosty Analizator Stanów Logicznych Atmega8

  Uzupełniając poprzedni pomysł - spinasz wszystkie sondy na komparator cyfrowy, drugi komplet wejść komparatora spinasz z sondami przez zatrzask. Pojawienie się zbocza (zmiana poziomu) na wyjściu komparatora sygnalizuje zmianę stanów wejściowych (wystarczy jeden pin przerwania w procesorze). Po pobraniu...

  20 Paź 2007 18:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3560

  [Stm32F4][C] Timer 2 i enkoder.

  Dzięki. Niestety kod nie działa tak jak i tamte licznik cały czas 0.Jako odczyt stosuje w pętli whileDodano po 49Dziwne port E sie uszkodził piny PE0, 1 nie funkcjonują teraz sprawdzam na pinach PE2, 4 programowo mogę sprawdzać stan na nich niestety przerwania od tych pinów nie działają....

  Mikrokontrolery ARM 06 Lip 2012 12:09Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1502

  XEROX 3100MFP - Waiting for init card - nie do obejścia.

  Wyjmij kartę i toner, odłącz drukarkę z zasilania - przewód. Zostaw włączony przycisk ON. U mnie stała jakieś dwa dni po włączeniu włóż sam toner, będzie działać ze stanem licznika jaki był poprzednio.Mój temat [url=]LinkKartę należy instalować tylko w momencie gdy urządzenie zgłosi taki komunikat.EDIT:Teraz...

  27 Lut 2014 23:57Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3360

  Czy inżynierem trzeba się urodzić, czy wystarczą odpowiednie zabawki?

  wymaga kreatywnego i abstrakcyjnego myśleniaProgramowanie jest dobre tam gdzie jest ono koniecznością ale w obecnych czasach jest stosowane na masową skalę. Co do umiejętności to wcale nie jest tak różowo gdyż obecne pisane programy są zaśmiecone i kiepsko zoptymalizowane. Programiści idą na łatwiznę...

  27 Wrz 2018 21:07Odpowiedzi: 60 Wyświetleń: 7143

  MEDecoder(TM), czyli diagnostyka do malucha na którą czekał cały świat

  Dzień Dobry Wieczór,Chciałbym kolegom zaprezentować mój projekt. Opis podzieliłem na kilka części, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niniejszym proszę zapiąć pasy i zapraszam do lektury zarówno tych którzy malucha pamiętają, jak i tych którzy mają przyjemność nie:D. Uprzedzam...

  02 Paź 2022 20:51Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 6849

Licznik odczytów Podręcznik Cisco A9k 8t E

Bezpośredni link do pobrania Licznik odczytów Podręcznik Cisco A9k 8t E

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Licznik odczytów Podręcznik Cisco A9k 8t E