Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e

Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e jest zestawem instrukcji przeznaczonych do konfiguracji sieci bezprzewodowej. Jest to łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala użytkownikom konfigurować ich sieć bezprzewodową za pomocą prostych kroków. Można skonfigurować sieć wifi, ustawić hasło sieci, skonfigurować połączenia IP i wiele innych. Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e zawiera również informacje dotyczące wykorzystania technologii WPS, dzięki której można szybko i łatwo skonfigurować sieć bezprzewodową. Instrukcja umożliwia również wykorzystanie i zarządzanie zasobami sieci za pomocą zdalnego połączenia. Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e jest narzędziem, które pomoże Ci skonfigurować sieć bezprzewodową szybko i łatwo.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e

Zastosowania użytkownika

Zaktualizowano w dniu 10-01-2011 18:49:37 PM238018

Ten artykuł dotyczy: 

TL-WPA4227KIT, TL-PA7020P, TL-PA551KIT, TL-PA511, TL-PA511KIT, TL-PA411KIT, TL-WPA4226T KIT, TL-PA111KIT, TL-PA210, TL-PA4010P, TL-PA4010P KIT, TL-PA211, TL-PA2030KIT, TL-PA251, TL-WPA4221 KIT, TL-PA111, TL-PA8010P, TL-WPA2220, TL-PA4020P, TL-WPA4220KIT, TL-PA250KIT, TL-PA250, TL-PA7017P KIT, TL-PA6010KIT, TL-PA2010, TL-PA201, TL-PA101, TL-WPA271, TL-PA411, TL-WPA271KIT, TL-PA210KIT, TL-PA551, TL-PA6010, TL-WPA2220KIT, TL-PA2010KIT, TL-PA251KIT, TL-PA4030KIT, TL-PA7020, TL-WPA4220 TKIT, TL-PA4010 KIT, TL-PA2010P, TL-PA4010, TL-WPA4226 KIT, TL-PA4020P KIT, TL-PA4020 KIT, TL-WPA4220 KIT, TL-WPA281KIT, TL-PA201KIT, TL-WPA281, TL-PA101KIT, TL-PA2030, TL-PA7020 KIT, TL-PA7020P KIT, TL-PA8010P KIT, TL-PA211KIT, TL-PA4030, TL-PA8030P KIT, TL-WPA4220

Zarówno urządzenia TL-PA101 jak i TL-PA201 obsługują funkcje szyfrowaniadanych. Transmitery sieciowe można podłączyć do sieci prywatnej izabezpieczyć się w ten sposób przed nieautoryzowanym dostępem z zewnątrz.Aby zabezpieczyć przesyłane dane oraz poprawić wydajność sieci, w trakciekonfiguracji oprogramowania należy przestrzegać procedury opisaneponiżej.

W tym artykule dla przykładu wybrano urządzenie TL-PA201.Krok 1 Zainstaluj transmiter sieciowy i podłącz do niegokomputer. Uruchom oprogramowanie transmitera na komputerze.Krok 2 Oprogramowanie wykryje i wyświetli listęwszystkich transmiterów sieciowych znajdujących się w tej samej sieci.Wybierz transmiter, którego ustawienia mają zostać zmodyfikowane inaciśnij przycisk Enter Password.
Krok 3 Wprowadź hasło urządzenia i naciśnij przycik OK.(Hasło znajduje się na spodzie urządzenia lub na opakowaniu).Krok 4 Wybierz zakładkę Privacy. Aby utworzyć nową sieć prywatną,należy zdefiniować nazwę sieci w polu Private Network Name. Ponaciśnięciu przycisku Set All Devices wszystkie transmitery zezdefiniowanym hasłem zostaną dodane do tej sieci. Krok 5 Aby kontynuować konfigurację, naciśnij przycisk OK. Krok 6 Jeżeli urządzenie zostanie pomyślnie dodane do sieci prywatnej,wyświetlony zostanie komunikat (patrz poniżej). Sieć, w której działajątransmitery sieciowe jest zabezpieczona. Transmitery z inną nazwą sieci wpolu Private Network Name nie będą miały dostępu do utworzonej sieciprywatnej.Aby dodać kolejny transmiter do utworzonej sieci prywatnej należypowtórzyć kroki 2-5.

Czy ten poradnik FAQ był pomocny?

Twoja opinia pozwoli nam udoskonalić tę stronę.

Jakie są Twoje uwagi dotyczące tego artykułu?

 • Niezadowolenie z produktu
 • Zbyt skomplikowany
 • Mylący tytuł
 • Nie dotyczy mnie
 • Zbyt ogólnikowy
 • Inne

Interesuje nas Twoja opinia. Jak możemy poprawić tą zawartość?

Dziękujemy

Dziękujemy za przesłanie opinii.
Kliknij tutaj, aby skontaktować się ze Wsparciem technicznym TP-Link.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

nowy_zebowo 25 Jun 2021 23:55 16974

 • #1Level 9  

  #1

  witam potrzebuję pomocy w konfiguracji routera ZTE MF258
  Ruter pracuje w sieci T mobile mam przypisany stały adres IP lecz aby to działało muszę zmienić APN w ruterze z INTERNET na DATA i za nic nie mogę znaleźć gdzie mogę to zmienić.

 • #2sosarek

  Company Account
  Level 43  #2

  W ustawieniach połączenia(punkt dostępu) zapewne, wstaw jakieś zrzuty ekranu.

 • #3#3

 • #4#4

  W ustawieniach WAN co masz?
  Musisz szukać profilu APN.

 • #5#5

  i tu jest haczyk bo nie mogę znaleźć a przejżałem całe menu

  Dodano po 1 [minuty]:

  czy do tego routera nie ma instrukcji w necie czy ja nie umiem szukać 😁🤭

 • #6#6

  Pokaż zawartość poszczególnych zakładek.

 • #7matek451Level 43  #7

  W tej wersji FW brak zakładki Ustawienia-Sieć-Zarządzanie APN, podobnie było dla WF830/860, dostęp do tej możliwośći dodano do konta smartadmin, logujesz się standardowo jako admin?

 • #8#8

  witaj jak cię mogę prosić napisz po kolei jak się zalogować na to całe Smart

 • #9#9

  Nie znam FW dla T-mobile na ten sprzęt ale z tego co wiem to B04 posiada wybór pasm LTE z pozycji admina ale nie ma możliwości zmiany APN, masz sprzęt od T-mobile, sprzedali ci do tego ofertę z publicznym IP więc pytaj u nich, ewentualnie kontaktuj się z ZTE Polska poprzez ich Mesengera.
  Parametry sygnału na LTE2100/1800 z BTS-a Józefowo masz dostateczne.

Domowa sieć bezprzewodowa daje większą swobodę w łączeniu się z Internetem z różnych miejsc w domu. W tym artykule opisano podstawowe czynności, które należy wykonać, aby skonfigurować sieć bezprzewodową i zacząć z niej korzystać.

Kompletowanie odpowiedniego sprzętu

Przed rozpoczęciem konfigurowania sieci bezprzewodowej przygotuj następujące elementy:

Szerokopasmowe połączenie internetowe i modem. Szerokopasmowe połączenie internetowe jest połączeniem szybkim. Cyfrowa linia abonencka (DSL) oraz połączenie kablowe to dwa z najpopularniejszych typów połączeń szerokopasmowych. Połączenie szerokopasmowe możesz uzyskać, kontaktując się z usługodawcą internetowym. Zwykle usługodawcami dostarczającymi połączenia DSL są operatorzy telefoniczni, a usługodawcami dostarczającymi połączenia kablowe są operatorzy telewizji kablowej. Usługodawcy internetowi często oferują modemy szerokopasmowe. Niektórzy usługodawcy oferują także urządzenia wielofunkcyjne składające się z modemu i routera bezprzewodowego. Możesz je także kupić w sklepach ze sprzętem komputerowym lub elektronicznym oraz w sklepach internetowych.

Router bezprzewodowy. Router przesyła informacje między Twoją siecią a Internetem. Używając routera bezprzewodowego, możesz połączyć komputery ze swoją siecią za pomocą sygnałów radiowych zamiast połączeń kablowych. Istnieje kilka różnych rodzajów technologii sieci bezprzewodowej, takich jak 802. 11a, 802. 11b, 802. 11g, 802. 11n, 802. 11ac i 802. 11ax. 

Karta sieci bezprzewodowej. Karta sieci bezprzewodowej to urządzenie służące do połączenia komputera z siecią bezprzewodową. Aby połączyć komputer przenośny lub stacjonarny z siecią bezprzewodową, należy go wyposażyć w kartę sieci bezprzewodowej. Większość laptopów i tabletów — oraz część komputerów stacjonarnych — jest sprzedawana z zainstalowaną kartą sieci bezprzewodowej.

Aby sprawdzić, czy komputer jest wyposażony w kartę sieci bezprzewodowej:

 1. Wybierz przycisk Start , wpisz menedżer urządzeń w polu wyszukiwania, a następnie wybierz pozycję Menedżer urządzeń.

 2. Rozwiń pozycję Karty sieci przewodowej.

  Wyszukaj kartę sieciową, która może mieć w nazwie wyraz wireless.

Konfigurowanie modemu i połączenia internetowego

Po skompletowaniu wyposażenia konieczne będzie skonfigurowanie modemu i połączenia internetowego. Jeśli usługodawca internetowy nie skonfigurował modemu, postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z modemem, aby połączyć go z komputerem i Internetem. Jeśli korzystasz z cyfrowej linii abonenckiej (DSL), podłącz modem do gniazdka telefonicznego. Jeśli korzystasz z kabla, podłącz modem do gniazda przewodowego.

Wybieranie miejsca na router bezprzewodowy

Ustaw router bezprzewodowy w miejscu, w którym będzie odbierał najsilniejszy sygnał z najmniejszą ilością zakłóceń. Aby uzyskać lepsze efekty, zastosuj poniższe wskazówki:

Umieść router w centralnym miejscu. Umieść router jak najbliżej środka domu, aby zwiększyć siłę sygnału sieci bezprzewodowej na obszarze całego domu.

Umieść router z dala od podłogi, ścian i obiektów metalowych, takich jak metalowe szafki. Im mniej przeszkód fizycznych znajdzie się między komputerem a routerem, tym większe będzie prawdopodobieństwo korzystania z pełnej siły sygnału routera.

Zmniejsz poziom zakłóceń. Niektóre urządzenia sieciowe korzystają z częstotliwości radiowej 2, 4 GHz. Z tej samej częstotliwości korzysta większość kuchenek mikrofalowych i wiele telefonów bezprzewodowych. Włączenie kuchenki mikrofalowej lub nawiązanie połączenia przez telefon bezprzewodowy może spowodować tymczasowe zakłócenie sygnału sieci bezprzewodowej. Większości tych problemów możesz uniknąć, używając telefonu bezprzewodowego korzystającego z wyższej częstotliwości, takiej jak 5, 8 GHz.

Zabezpieczanie sieci bezprzewodowej

Bezpieczeństwo jest ważne zawsze, ale w przypadku sieci bezprzewodowej ma ono jeszcze większe znaczenie, ponieważ sygnał sieci może być dostępny poza domem. Jeśli nie zadbasz o zabezpieczenie sieci, osoby używające komputerów w pobliżu będą mogły uzyskać dostęp do informacji znajdujących się na komputerach połączonych z siecią i będą mogły używać Twojego połączenia internetowego.

Aby zwiększyć skuteczność zabezpieczeń sieci:

Zmień domyślną nazwę użytkownika i hasło. Pomaga to chronić router. Większość producentów routerów stosuje w routerach domyślną nazwę użytkownika i domyślne hasło oraz domyślną nazwę sieci (zwaną też identyfikatorem SSID). Niektóre osoby mogą wykorzystać te informacje do uzyskania dostępu do routera bez Twojej wiedzy. Aby tego uniknąć, zmień domyślną nazwę użytkownika i domyślne hasło routera. Odpowiednie instrukcje można znaleźć w dokumentacji urządzenia.

Skonfiguruj klucz zabezpieczeń (hasło) dla sieci. Klucz zabezpieczeń sieciowych ułatwia zabezpieczenie sieci bezprzewodowej przed nieautoryzowanym dostępem. Zalecamy korzystanie z Wi-Fi zabezpieczeń chronionego dostępu 3 (WPA3), jeśli twój router i komputer obsługują tę usługę. Zapoznaj się z dokumentacją routera, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, w tym informacje o obsługiwanym typie zabezpieczeń i instrukcje jego konfiguracji.

Niektóre routery obsługują konfigurację WPS (Wi-Fi Protected Setup). Jeśli router obsługuje konfigurację WPS i jest połączony z siecią, wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować klucz zabezpieczeń sieciowych:

Zależnie od wersji systemu Windows na Twoim komputerze wykonaj jedną z następujących czynności:

  W systemach Windows 7 lub Windows 8. 1 kliknij Start, zacznij wpisywać ciąg Centrum sieci i udostępniania, a następnie wybierz z listy pozycję Centrum sieci i udostępniania.

  W Windows 10 wybierz przycisk Start , a następnie wybierz pozycję Ustawienia> Network & Internet > Status > Centrum sieci i udostępniania.  

  W Windows 11 wybierz start, wpisz panel sterowania, a następnie wybierz pozycję Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania

Wybierz pozycję Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć.

Wybierz pozycję Skonfiguruj nową sieć, a następnie wybierz przycisk Dalej.

Kreator pomoże Ci utworzyć nazwę sieci i klucz zabezpieczeń. Jeśli router obsługuje tę funkcję, kreator domyślnie obsługuje zabezpieczenia Wi-Fi Protected Access (WPA2 lub WPA3). Jeśli jest taka możliwość, zalecamy używanie zabezpieczeń WPA3, ponieważ zapewnia on lepsze zabezpieczenia niż zabezpieczenia WPA2, WPA lub Przewodowe równoważne zabezpieczenia prywatności (WEP). W przypadku usługi WPA3, WPA2 lub WPA możesz również użyć hasła, dzięki czemu nie musisz pamiętać szyfrowanej sekwencji liter i cyfr.

Zanotuj klucz zabezpieczeń i schowaj go w bezpiecznym miejscu. Klucz zabezpieczeń możesz również zapisać na dysku flash USB, postępując według instrukcji podawanych w kreatorze. (Zapisywanie klucza zabezpieczeń na dysku flash USB jest dostępne w programach Windows 8 i Windows 7, ale nie jest Windows 10 ani Windows 11).

Używaj zapory. Zapora jest rozwiązaniem sprzętowym lub programowym, które pomaga chronić komputer przed nieautoryzowanymi użytkownikami lub złośliwym oprogramowaniem. Uruchomienie zapory na każdym komputerze w sieci pomaga opanować rozprzestrzenianie się w sieci złośliwego oprogramowania oraz zapewnić ochronę komputerów podczas korzystania z Internetu. Zapora systemu Windows jest dołączona do tej wersji systemu Windows.

Łączenie komputera z siecią bezprzewodową

Wybierz ikonę Sieć lub Sieć Wi-Fi w obszar powiadomień. 

Z listy sieci wybierz sieć, z którą chcesz nawiązać połączenie, a następnie wybierz pozycję Połącz.

Wpisz klucz zabezpieczeń (nazywany często hasłem).

Wykonaj wszelkie dodatkowe instrukcje, jeśli się pojawią.

Jeśli podczas korzystania z usługi Wi-Fi występują problemy z siecią Windows 10, zobacz Rozwiązywanie Wi-Fi w programie Windows, aby uzyskać zaawansowane informacje o rozwiązywaniu problemów.

Wybierz ikonę Sieć w obszar powiadomień sieci, a następnie wybierz ikonę> obok szybkiego ustawienia sieci Wi-Fi, aby wyświetlić listę dostępnych sieci.

Wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, a następnie wybierz pozycję Połączenie.

Jeśli podczas korzystania z programu Windows 11 występują problemy z siecią Wi-Fi, zobacz Rozwiązywanie Wi-Fi w programie

Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja konfiguracji sieci 2n Ateus 501107e